Trening

3 alternatywne ćwiczenia na klatke piersiową

Podczas pobytu w jednej ze swoich ulubionych domowych siłowni, Kris pokazał nam kilka unikalnych wariantów ćwiczeń, które opracował przez lata spędzone na siłowni.

W tym filmie Kris omawia 3 ćwiczenia na klatkę piersiową, które lubi używać do izolowania klatki piersiowej.

1. Push up z ciężarem ciała na maszynie Smitha

Push ups są świetnym ćwiczeniem budującym klatkę piersiową. A wraz z pierwszym naprzemiennym ruchem klatki piersiowej Krisa, przedstawia nam sposób, aby uczynić je nieco bardziej wymagającym.

Rozwiązanie Krisa? Ciężkie pompki z użyciem maszyny Smitha.

Aby przygotować się do tego ćwiczenia, ustaw maszynę Smitha na odpowiedniej dla siebie wysokości, wsuń się pod drążek i wypchnij się, aby odczepić jego haki. Wykonaj pożądaną liczbę powtórzeń i zaczep zabezpieczenia z powrotem na maszynie przed wyjściem.

2. Cable Fly Press

Kolejne ćwiczenie, do którego wprowadza nas Kris to Cable Fly Press. To ćwiczenie wymaga użycia maszyny do krzyżowania linek. Połóż przed sobą matę, aby chronić swoje ręce.

Chwyć oba uchwyty maszyny crossowej, opuść je do pozycji bliskiego chwytu i przyjmij pozycję do wypychania.

Następnie, aby wykonać ruch, zacznij od zrobienia pompki, a następnie unieś jedną rękę w górę, aby wykonać jednostronny zamach.

3. Decline Press z wykorzystaniem Hammer Row

Kris kończy swoje 3 alternatywne ruchy klatki piersiowej, kierując się do maszyny Hammer Row. Kris wykorzystuje maszynę w sposób ukierunkowany na dolną część klatki piersiowej, naśladując decline bench press.

Aby ustawić się na tej maszynie, pochylić się nad plecami maszyny hammer row i rozpocząć prasowanie. Możesz wybrać lżejszy ciężar do tego ruchu, ponieważ może on angażować rdzeń, jeśli będziesz zbyt ciężki.