Ciekawostki Miłość

Czy jesteś w toksycznym związku?

Jeśli jesteś jednym z „chodzących rannych”, którzy cierpią w toksycznym związku, możesz czuć, że jest on emocjonalnie pusty i niespełniony. Jeśli nie jesteś pewien, te znaki mogą pomóc ci wyjaśnić swoje myśli na temat tego, czy jesteś w takim związku i jak możesz dokonać zmian, których potrzebujesz, aby znaleźć bardziej satysfakcjonującą codzienną egzystencję.

3 Znaki, że jesteś w toksycznym związku

1. Sztywne resentymenty. W zdrowych związkach doświadczamy sporadycznych nieporozumień i urazów i pracujemy przez nie. Jeśli nie możesz komunikować się o urazach i zarządzać nimi, to często jest to znak toksycznego związku.

Jeden zachowanie wzór typowy w toksycznych związkach jest partnerem przynosić up starych resentymenty, trzyma na urazach, i to prowadzi (one i ty) rozpraszać, dystans, i disconnection. Te 3 „Ds” (dostawać rozpraszać, czuć dystans i zostać emocjonalnie rozłączonym) są co opisuję w mój książce, Dlaczego nie możesz czytać mój umysł?, jako „trzy D skutek”. Sztywne urazy stają się wyścigiem negatywnych emocji, które wciąż przyspieszają, gdy partnerzy pędzą w dół drogi ekspresowej toksycznych myśli. Niestety, prowadzi to do tego, że związki często rozbijają się i płoną.

2. Krytyka i pogarda. Według psychologa i autora Johna Gottmana, krytyka i pogarda są wysoce destrukcyjne w kochających się związkach. Znaki krytyka i pogarda mogą pojawiać się jako twój partner niesmacznie robić żartom ty. Jedna z moich klientek powiedziała swojemu mężowi, że jest seksualnie nieadekwatny w odpowiedzi na jego krytykę jej nadmiernych nawyków związanych z wydawaniem pieniędzy. Na pewno był to dość toksyczny bałagan. Pogarda może również pojawić się jako jeden partner krytykujący drugiego publicznie. Doświadczenie tego, kogo kochasz, lub kiedyś kochałeś, rozrywając cię nieustannymi zaporami winy jest wysoce demoralizujące i emocjonalnie niezdrowe.

3. Beznadziejne i bolesne unikanie. Twój partner sznuruje ciebie wzdłuż z gorącymi i zimnymi wiadomościami i zachowaniami, prowadzi ciebie czuć mylnego o dokąd ty naprawdę stoisz w ich życiu? Czy ciche traktowanie napędzane arktyczne wiatry biczują z ich ramienia i przewracają cię, pozostawiając cię bez tchu i bez nadziei? Czy pozbawiają cię fizycznej czułości, ale potem narzekają, że jesteś zbyt wymagający? Czy czujesz, że za każdym razem, gdy próbujesz oczyścić powietrze, oni znikają w nim? Czy odmawiają pójścia na poradę? Unikanie jest bardzo pasywno-agresywną formą toksyczności relacji i często stopniowo pogarsza się z czasem.