Samorozwój Wiedza

Czym są zmartwienia?

Co to są zmartwienia?

Są to dokuczliwe myśli o czymś, czego obawiasz się, że może się wydarzyć. Jeżeli ty zwracasz uwagę te myśli, one rosną i przyciągają podobne myśli.

Jeżeli ty pozwalasz, aby te myśli wypełniły twój umysł, one pozbawiają ciebie spokoju i robią ciebie nieszczęśliwym.

Jeśli nie zatrzymasz zmartwień w chwili, gdy się zaczynają, zamieniają się w samonapędzający się cykl negatywnych myśli, negatywnych obrazów umysłowych i negatywnych emocji.

Według Wikipedii:

„Martwienie się odnosi się do myśli, obrazów i emocji o negatywnym charakterze, w których podejmowane są mentalne próby uniknięcia przewidywanych potencjalnych zagrożeń. Jako emocja jest doświadczane jako niepokój lub obawa przed prawdziwym lub wyobrażonym problemem.”

Według Merriam Webster:

„Myślenie o problemach lub obawach: odczuwanie lub okazywanie strachu i obaw, ponieważ myślisz, że coś złego się stało lub może się stać”.

Czy można przestać się martwić?

Tak, możesz przestać się martwić, a przynajmniej, wyeliminować większość swoich zmartwień.

Chciałbym zaoferować ci kilka wskazówek, które pomogą ci przestać się martwić. Czytanie ich jest świetne, ale praktykowanie tego, co czytasz, jest ważniejsze.

Chciałbym zadać ci pytanie, co powiesz na to, żeby w ogóle nie tworzyć zmartwień, zamiast je tworzyć, a następnie praktykować wskazówki, które pozwolą ci je zatrzymać?

Tak, jest to możliwe, ale wymaga to pewnej wewnętrznej pracy z Twojej strony. Czy jesteś gotowy zainwestować trochę czasu i wysiłku w ten godny cel?

Kiedy jest więcej wewnętrznego spokoju, zmartwienia z trudem dostaną się do twojego umysłu.