Miłość

Jak dojść do siebie po rozstaniu?

Nie da się uniknąć faktu, że rozstania są bolesne. Aby pozbierać się, rozważ poniższe wskazówki:

Bądź szczery

Bądź szczery, naprawdę szczery, o czym jest separacja. Jeśli jesteś skończony, nie rób powolnej śmierci. Jeśli naprawdę potrzebujesz przestrzeni, ponieważ czujesz się zdezorientowany lub masz mieszane emocje, powiedz to. To, co jest trudne w separacjach, a jeszcze trudniejsze w rozwodzie, to to, że teraz musisz zrobić to, co często zmagałeś się z tym w swoim związku – unikać kłótni, być wrażliwym, ale asertywnym i być szczerym. Teraz jest czas, aby zacząć to robić.

Ustalcie zasady zaangażowania

To oznacza rozmowę o oczekiwaniach. Tak, będziemy jeść obiad z dziećmi każdego wieczoru lub w niedziele. Będziemy rozmawiać przez telefon dwa razy w tygodniu lub wcale. Możemy umawiać się z kimś na randki. Są to wyzwania, ponieważ każdy z was musi być jasny, a jednocześnie skłonny do kompromisu.

Jeśli robisz wewnętrzną separację z jednym rodzicem, który przenosi się do piwnicy, jest to jeszcze ważniejsze, aby przybić. Na przykład kolacje łatwiej jest robić razem. Pomoc dzieciom w porannym wyjściu do szkoły może być mniejszym kłopotem. Ale musisz mieć jasność co do tego, co sprawia, że separacja czuje się jak separacja. Ustalcie to sami, a potem porozmawiajcie o tym razem.

Praca nad dziećmi i logistyką

Dzieci oczywiście będą zdenerwowane separacją, choć jeśli są starsze, mogą docenić rozładowanie napięcia. Ale najczęściej denerwują się z powodu zmian w ich świecie. Jako rodzice, musicie uzgodnić szczegóły tych zmian – wizyty w weekendy, odbieranie przez innego rodzica, spotkania z przyjaciółmi. Nie chcesz wdawać się z nimi w dyskusję na temat waszego dorosłego związku, ale bądź gotowy na szczere odpowiedzi na ich pytania.

Skorzystaj z pomocy

Jeśli to wszystko wydaje się zbyt wiele, skorzystaj z pomocy – usiądź razem z ministrem, mediatorem lub doradcą. Chcecie uniknąć kierowania się emocjami i wysyłania sobie nawzajem mieszanych komunikatów. Zamiast tego jasno określcie, czego chcecie.

Tak, jest to niewątpliwie powód, dla którego zmagasz się w swoim związku, ale czas spróbować zrobić to inaczej.

Najskuteczniejszym sposobem reagowania na trudną osobę jest najpierw obserwacja własnych reakcji emocjonalnych i fizycznych.

Częstym problemem pojawiającym się podczas komunikacji z trudnymi ludźmi jest zapominanie o pożądanym celu interakcji.

Mentalne przećwiczenie nadchodzącej rozmowy z trudną osobą może zmniejszyć szansę na powiedzenie czegoś reaktywnego, co pogorszy sytuację.