Trening

Jak poradzić sobie z problemem zatłoczonej siłowni?

Zajęta siłownia? Nie ma problemu!!! Dowiedz się, jak zmaksymalizować czas treningu w zatłoczonej siłowni i poprawić wyniki budowania mięśni dzięki tym dziewięciu wskazówkom Brada Borlanda.

Czy to w jakiś sposób Cię opisuje? Wchodzisz do swojej lokalnej siłowni w dzień powszedni wieczorem, aby znaleźć ją zatłoczoną jak zwykle. Jest mniej więcej 5:30 i wszyscy ci, którzy po pracy chcą być kulturystami i entuzjastami treningu siłowego, oblegają twoje ulubione sprzęty. Nie dość, że monopolizują stanowiska, to jeszcze gapią się na swoje smartfony i robią długie przerwy między ćwiczeniami, żeby obejrzeć Sports Center na telewizorze zamontowanym nad ich głowami.

A Ty właśnie przyszedłeś z nowym programem zapamiętanym w głowie, entuzjazmem i gotowością do zdobycia kolejnych szczytów. Zniechęcony, wracasz do swojej zwykłej rutyny, polegającej na przeszukiwaniu dostępnych stacji i maszyn, podczas gdy wszyscy inni zgłaszają swoje roszczenia na nieprzewidzianą ilość czasu.

Jasne, jesteś miły, rozważny człowiek, który nie stoop dół do poziomu douchebag, grożąc ludziom, aby zwolnić, gdzie chcesz być, ale to jest coraz stary, szybko! Co dobrego jest członkostwo w siłowni, jeśli nie jesteś w stanie korzystać z wszystkiego, co ma do zaoferowania?

Lepka sytuacja, rzeczywiście.

Logiczny tryb myślenia dyktuje, że masz trzy opcje. Możesz albo znaleźć nową porę dnia, aby trenować w mniej zatłoczonych godzinach, pracować z tym, co masz i lekko zmodyfikować swój trening, aby ułatwić swoje cele i to, co chcesz osiągnąć lub dołączyć do klasy Zumba.

Dla większości z nas odpowiedź jest jasna. Nie mamy luksusu ręcznego wybierania godzin treningu. Z solidnych zobowiązań w kierunku pracy, rodziny i innych rzeczy życie ma dla nas większość z nas tylko, że cenne i wąskie skrawek czasu między po pracy i życia domowego – kiedy siłownie są wypełnione do obręczy z weteranów, zdezorientowanych początkujących i ludzi takich jak my, którzy po prostu chcą dostać się w przyzwoitym treningu i wyjść.

To nie musi tak być. Możesz zastosować się do kilku prostych wskazówek, aby zwiększyć swoje szanse na przedarcie się przez morze zombie siłowni i znalezienie dobrej równowagi między pracą z tym, co jest dostępne, a potencjalnie świetnym treningiem.

Poniżej znajduje się kilka wskazówek i sztuczek, które pomogą Ci w kierunku tego celu. Wypróbuj kilka lub wszystkie z nich na rozmiar i zmniejsz swój poziom frustracji nad facetem sprawdzającym Facebooka podczas opierania się o stojak na przysiady, gdzie ostatecznie zrobi loki.

Wskazówka #1 – Znajdź partnera do ćwiczeń

W idealnej sytuacji jest to kwintesencja. Znalezienie kogoś, kto ma takie same cele i harmonogram jak ty, przejdzie długą drogę w odniesieniu do przepływu twojego treningu. Nie tylko zapewnią motywację i wsparcie, ale oboje możecie działać jako strażnicy, jeśli chodzi o utrzymanie stacji/sprzętu na siłowni. Jeśli byłeś supersetting lub naprzemiennie inne ruchy w swoim treningu, to łatwiej jest zająć każdą stację, jak na przemian przez każde ćwiczenie.

Wskazówka #2 – Pozostań w miejscu

Jeśli supersetting staraj się znaleźć sprzęt, który będzie się wzajemnie uzupełniał. Na przykład: Jeśli supersettingujesz klatkę piersiową i plecy, przyzwij regulowaną ławkę i parę hantli. Połącz w pary takie ruchy jak incline dumbbell press i two-arm dumbbell row z tymi samymi hantlami. Możesz też wykonywać wyciskanie na ławce płaskiej i łączyć je z wiosłowaniem sztangą z tym samym drążkiem. Jest to również łatwe do osiągnięcia podczas treningu ramion, jak również.

Wskazówka #3 – Przynieś swoją butelkę

Straszny syndrom „Właśnie poszedłem napić się wody, a teraz moja ławka została zajęta” dotyka każdego z nas w pewnym momencie. Najprostszym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą butelki z wodą. Koniec z długimi spacerami do fontanny porzucając swoją stację ryzykując, że drapieżniki ukradną ją, gdy nie będziesz patrzył. Pamiętasz faceta z lokówkami? Tak, on ma cię na oku.

Wskazówka nr 4 – Zataczaj koła

Podobnie jak punkt numer dwa powyżej, zataczanie w swojej pracy ab podczas okresów odpoczynku podczas treningu siłowego może stać się ogromną zaletą nie tylko dla dodatkowej pracy midsection, ale także efektywności czasowej. A wspaniałą rzeczą jest to, że możesz wykonać wiele ćwiczeń ab z niewielkim lub żadnym sprzętem.

Wskazówka #5 – Podążaj za swoim ciałem

Nie tylko popularny, ale i skuteczny, trening z użyciem ciężaru ciała jest świetnym sposobem na ominięcie stresu związanego z zatłoczoną siłownią, poprzez wykonanie kilku dobrych, modnych pompek, podciągnięć, przysiadów, dipów oraz wypady i przysiady z użyciem ciężaru ciała. Te ruchy, szczególnie dobrze sprawdzające się w roli finiszerów, mogą zapewnić odrobinę zróżnicowania i zabawy w Twoim programie. Wykonuj je wszędzie – nie potrzebujesz specjalnego sprzętu.