Psychologia

Jak poradzić sobie z zaniedbaniem emocjonalnym?

Rozmowa o problemach jest dla Ciebie wyjątkowo trudna. Jeśli dorastałeś bez świadomości emocjonalnej lub umiejętności emocjonalnych, komunikowanie się na ważne tematy może wydawać się niełatwym wyczynem. To wymaga wiedzy, umiejętności i praktyki, aby zidentyfikować swoje uczucia, wyartykułować te uczucia i wyrazić je partnerowi w skuteczny sposób. W ten sposób dowiadujemy się o sobie nawzajem i wspólnie rozwiązujemy problemy. Ponieważ nie nauczono cię, jak to robić, możesz uciekać się do taktyk unikania, takich jak zamykanie się w sobie, ukrywanie się, robienie sobie żartów czy odcinanie się.

Masz tendencję do przyjmowania biernej roli i unikania konfliktów. Zaniedbani emocjonalnie dorośli mogli dorastać w domach unikających konfliktów i/lub wybuchowych, burzliwych domach, ucząc się, że konflikt jest zły. Ale konflikt nie oznacza, że wasz związek jest zagrożony. Walka jest normalnym i niezbędnym narzędziem do komunikowania swoich uczuć i potrzeb partnerowi. Wspólna praca nad wspólnym celem pozwala na rozwój emocjonalnej intymności. Nigdy nie nauczywszy się tego, możesz zamiast tego trzymać swoje skargi wewnątrz. Związki problemy potęgują się gdy ty unikasz konfliktu.

Co robić

Czy rozpoznajesz którąś z tych wad w swoim własnym małżeństwie? Jeśli tak, proszę, weźcie się w garść; jest mnóstwo nadziei. Wszystkie z tych potencjalnie fatalnych wad może zostać drastycznie poprawionych, gdy ty i/lub twój partner przejdziecie przez etapy uzdrawiania emocjonalnego zaniedbania z dzieciństwa. Tam jest jasna ścieżka naprzód dla ciebie i twój związek.

bierzeszwinę za wszystko. To nie jest twoja wina lub twojego partnera, ponieważ dziecięce emocjonalne zaniedbanie nie jest wyborem. Jest automatycznie przekazywane w dół w rodzinach, zwykle w sposób niewidoczny.

Buduj i pogłębiaj swoje zrozumienie dziecięcego zaniedbania emocjonalnego i jego roli w twoim życiu.

Zacznij wchodzić w kontakt ze swoimi uczuciami, a następnie naucz się umiejętności związanych z emocjami, których nie miałeś okazji nauczyć się w dzieciństwie.

Zacznij używać tych nowo odkrytych emocji i umiejętności do komunikowania się i łączenia, tak jak miały to robić przez cały czas.

Możesz podjąć te kroki razem ze swoim partnerem lub na własną rękę, jak wielu zrobiło przed tobą.

Nawet jeśli ty i twój partner dorastaliście w emocjonalnie zaniedbujących domach, ja jest nigdy zbyt opóźniony odkrywać twój uczucia. Ty możesz pokonywać te pięć związków wad i budować głębokiego, znaczącego, i emocjonalnego związek wpólnie, właśnie definicja emocjonalna intymność.