Miłość Psychologia

Przygnębienie po rozstaniu

Uczucie przygnębienia i nieszczęścia po rozpadzie może być przypisane do wielu powodów, o których być może nawet nie pomyślałeś.

Uczucie przygnębienia po rozpadzie jest całkowicie naturalne. Chociaż nie jest zaskakujące, że jesteś zdewastowany, ponieważ twoje serce zostało uszkodzone, istnieją inne, czasami zaskakujące, powody, dla których czujesz się przygnębiony, a te powody mogą być łatwiejsze do zarządzania, jeśli masz trochę świadomości na ich temat.

Oto kilka zaskakujących powodów, dla których możesz czuć się przygnębiony po rozpadzie.

1. Strach.

Kiedy przechodzimy przez ból rozstania, doświadczamy strachu w wielu formach.

Boimy się, że zostaniemy na zawsze sami, że nikt nas już nigdy nie pokocha. Boimy się, że jesteśmy nie do pokochania. Boimy się, że jesteśmy wadliwi. Boimy się, że nigdy nie będziemy szczęśliwi. Boimy się, że nasze marzenia o małżeństwie i rodzinie nigdy się nie spełnią.

Te lęki są z pewnością zrozumiałe, ale na szczęście w większości jak całkowicie bezpodstawne, nawet jeśli w tej chwili czują się dla Ciebie naprawdę prawdziwe.

Nigdy jeszcze nie spotkałem kogoś, kto zerwał z kimś i nigdy nie znalazł innej osoby do kochania. Istnieją miliony ludzi tam i przynajmniej jeden więcej z nich jest tam czeka na ciebie.

Zdecydowanie nie jesteś niekochany lub wadliwy – po prostu nie byłeś dobrze dopasowany do swojego byłego.

Będziesz znowu szczęśliwa. Wiem, że trudno to sobie wyobrazić teraz, gdy przechodzisz przez ból rozstania, ale będziesz!

I jest jeszcze dużo czasu, aby twoje marzenia się spełniły.

Jednym z powodów, dla których odczuwamy tak wiele bólu, jest nasz strach. To może być trudne do opanowania, ale może być łatwiejsze do odepchnięcia, jeśli jesteśmy świadomi dokładnie tego, czego się boimy! Więc przyjrzyj się temu, czego się boisz i zadaj sobie pytanie, czy to, czego się boisz, jest naprawdę prawdziwe.

2. Nuda.

Wiem, jesteś przygnębiony po rozpadzie i wierzysz, że nigdy nie będziesz już szczęśliwy. I twoja depresja jest uzasadniona. Ale twierdziłbym również, że wiele z twojej depresji pochodzi z czystej nudy.

Kiedy z kimś zrywamy, tracimy towarzysza zabaw. Kogoś, z kim można oglądać telewizję, wychodzić na kolację, wygłupiać się, po prostu spędzać ze sobą czas podczas tych przestojów. A teraz nie masz tej osoby.

Dla wielu ludzi, kiedy czują się przygnębieni po rozstaniu, przestają robić różne rzeczy. Nie czują się jak robić rzeczy, ponieważ są przygnębieni, ale także nie są przyzwyczajeni do robienia rzeczy bez swojej osoby, więc nie robią nic w ogóle. W rezultacie nudzą się i spędzają mnóstwo czasu myśląc o swoim byłym i popadają w depresję.

Zachęcałbym cię do zrobienia wszystkiego, co możesz, aby mieć zajęcie. Właśnie rozmawiałam z klientką, która powiedziała, że samo wyjście do Starbucksa rozjaśniło jej dzień, przynajmniej chwilowo. Siedzenie w domu, obsesja była wysysająca życie z niej!

Wiem, że to trudne w tych czasach COVID, aby utrzymać się zajęty, ale teraz jest czas, aby pracować, aby to zrobić. Facetime z przyjaciółmi, czytać książki, dostać się do kształtu, nauczyć się czegoś nowego, oglądać romcoms z mamą, cokolwiek można zrobić, aby utrzymać się zajęty i nie nudzić.

Szczerze mówiąc, może nie być brakuje twój ex tak bardzo, jak myślisz, że jesteś i utrzymanie siebie zajęty może udowodnić, że!

3. Zmarnowany czas.

To ciekawe – wielu moich klientów jest przygnębionych po rozpadzie, ponieważ ubolewają nad czasem, który zainwestowali w swojego ex. Każdy ma nadzieje i marzenia, a kiedy tracą kogoś, czują się tak, jakby musieli puścić swoje nadzieje i marzenia na zawsze.

Wiele osób pozostaje w związkach, które im nie służą, ponieważ „zainwestowali już tyle czasu”. Nie chcą musieć wracać do randek online i zaczynać wszystko od nowa. Więc zostają. A potem, gdy związek w końcu i tak zawiedzie, zmarnowali jeszcze więcej czasu.