Trening

V-Traper

Szukasz odpowiednich ćwiczeń, aby zbudować pożądany v-taper?

Jakiś czas temu zawodnik Team MHP Chris Bumstead zatrzymał się w Muscle & Strength HQ, aby pokazać nam swoje trzy najlepsze ćwiczenia, które osobiście wykorzystał do zbudowania jednej z najbardziej estetycznych sylwetek we współczesnej kulturystyce.

Ćwiczenie 1: Close Grip Lat Pulldown

Pierwszym ćwiczeniem, które Chris lubi wykonywać jest Close Grip Pulldown. Dodaje on jednak do tego ćwiczenia wyjątkowy zwrot, ściągając ciężar aż do bioder.

Chris dodaje to ćwiczenie na koniec swojego treningu i wykonuje 4 zestawy po 12-15 powtórzeń.

Ćwiczenie 2: Podciąganie hantli

Następnym ćwiczeniem, o którym mówi Chris jest podciąganie hantli. Niektórzy ludzie lubią używać tego ćwiczenia na klatkę piersiową, ale Chris czuje, że może naprawdę celować w swoje łopatki, kiedy je wykonuje.

Ogromną zaletą tego podciągania jest to, że zapewnia ono świetne rozciągnięcie w mięśniach łokciowych, gdy cofasz ciężar.

Ćwiczenie 3: Wide Grip Lat Pulldown

Ostatnim z trzech najlepszych ćwiczeń Chrisa na budowanie sylwetki jest szeroki chwyt lat lat pulldown. To ćwiczenie jest podstawą każdego treningu pleców, szczególnie jeśli chcesz zbudować szerokość.

Aby skoncentrować się na podciąganiu pleców, Chris lubi kurczyć łopatki przed podciągnięciem ramion. Ważne jest, aby robić to wszystko w jednym płynnym ruchu.