Ciekawostki Zjawiska paranormalne

Złe duchy z ziemi

Złe duchy z Ziemi

Jeśli dana osoba była zła za życia, to czy nie wydaje się, że jej duch też będzie zły? A jeśli taki duch nawiedza konkretne miejsce… cóż, może to być w najlepszym wypadku niepokojące, a w najgorszym wręcz straszne.

W przeciwieństwie do negatywnych bytów, złe duchy ziemskie są duchami niegdyś żyjących ludzi, którzy byli po prostu złymi ludźmi. To z powodu złych intencji tych duchów, aby nękać i straszyć żywych, jednostki te są często uważane za „demony” lub inne negatywne byty. Grupy paranormalne, które koncentrują się na sprawach religijnych, często błędnie określają te duchy jako takie – i najczęściej nie udaje im się usunąć tych duchów z danego miejsca, ponieważ stosują religijne rytuały nastawione na odpędzanie negatywnych bytów (takie jak „oczyszczanie” lub „egzorcyzmy”).

Podczas gdy znoszenie często przerażającej aktywności tych złośliwych duchów może wydawać się wyzwaniem, zawsze warto poinformować osoby dotknięte tym rodzajem nawiedzenia, że w ostatecznym rozrachunku duch jest po prostu duchem złej osoby. A pozbycie się takiego ducha jest często tożsame z pozbyciem się takiej osoby. Dlaczego on lub ona jest zła? Czy można temu zaradzić w jakiś sposób, aby zachęcić ducha do pójścia dalej?

Spotkania z tego typu duchami są dość powszechne – o takim przypadku można przeczytać w mojej książce Devil in the Delta. Mściwe duchy z niedokończonymi sprawami mogą stworzyć w domu wiele chaosu, a kiedy właściciel domu wierzy, że coś jeszcze gorszego (tak, demon) jest w jego rezydencji… cóż, rozumiecie o co chodzi.

Tak więc, kiedy ktokolwiek z nas napotyka coś z ciemnej strony – czy jest to nawiedzenie przez portal, negatywna istota, czy zły duch z ziemi – ważne jest, aby skoncentrować się na podstawach dochodzenia paranormalnego, trzymać się metody naukowej i za wszelką cenę zrobić wszystko, co jest wymagane, aby pomóc tym, którzy mieszkają w domu.

Ponieważ w końcu to oni muszą zostać wyprowadzeni na światło.